Festivale Katılan Gruplar

Groups that have attended to the Festival

21-26 KASIM 2009 / 21-26 NOVEMBER 2009:

  • Garip bir Orhan Veli / A Strange Orhan Veli (Müşfik Kenter)
  • Yedi Köy Yargıcı (Ankara Deneme Sahnesi) / Seven Village Judges (Ankara Trial Stage)
  • Doğaç Tiyatro (Oyun ve Tiyatro Derneği) / Improvisation Theater ((Game and Theater Association)
  • Cin Fikri (Ankara Mavi Sahne) / Cin Idea (Ankara Blue Stage)
  • Çöp Canavarı (Cengiz Özek Tiyatrosu) / Garbage Monster(Cengiz Özek Theater)
  • Keloğlan Keleşoğlan (Ankara Devlet Tiyatrosu) / Keloğlan Keleşoğlan (Ankara State Theater)/
  • Moliere Efendi (Boğaziçi Sahne Sanatları Topluluğu) / Moliere Efendi (Bosphorus Performing Arts Society)
  • Mim ve Tahta Ayaklar” Gösterileri / (Anatole Street Oyuncuları)Mim and Wooden Legs” Demonstration (Anatole Street Players)
  • Neşeli Bahçe (Minimax Tiyatrosu) / Joyful Garden (Minimax Theater)
  • Bremen Mızıkacıları (Çizgi Film Tiyatrosu) / Bremen Mızıkacıları (Cartoon Theater)

05-12 KASIM 2010/ 05-12 NOVEMBER 2010:

  • Kraliçe Lear (Kenter Tiyatrosu) / Queen Lear (Kenter Theater)
  • Overture (Danimarka-Batida) / Overture (Denmark-Batida)
  • Narnia Günlükleri (Ankara Devlet Tiyatrosu) / Narnia Diaries (Ankara State Theater)
  • Uçan Özgürlük (Tiyatro Tempo) / Flying Freedom (Theater Tempo)
  • Karagöz Gelin Oluyor (Alpay Ekler Tiyatrosu) / Karagöz Gelin Oluyor” (Alpay Ekler Theater)
  • Curcunabazlar / Remembering Istanbul (Anatole Street Players) / Curcunabazlar / Remembering Istanbul (Anatole Street Players)
  • Günışığı (Uçan Eller) / Daylight (Flying Hands)
  • Arı Maya (Polonya-Andersana) / Bee Maya (Poland-Andersana)
  • Simbat (Polonya-Andersana) / Simbat (Poland-Andersana)
  • Derweş ile Adule (Efsane) / Derweş ile Adule (Legend We Top.)
  • Namluyu Tanımayan Köpek (Bulgaristan – Devlet Kukla Tiyatrosu Dora Gabe) / The Dog That Does not Know the Barrel (Bulgaria – State Puppet Theater Dora Gabe)
  • Merhaba, Sana Shakespeare (Boğaziçi Sahne Sanatları Topluluğu) / Hello, Sana Shakespeare (Bosphorus Performing Arts Society)
  • Boots Çizmeli Kedi (Çizgi Tiyatrosu) / Puss in Boots (Çizgi Theater)
  • Plaj Garsonu (Alpay Ekler Tiyatrosu) / Beach Waiter (Alpay Ekler Theater)
  • Bertolt Brecht (İerici Oyuncular) /   Bertolt Brecht (Progressive Players)

02-09 KASIM 2012 /   02-09 NOVEMBER 2012

  • İnsanlarım (Dostlar Tiyatrosu – İstanbul) /   My People (Dostlar Theater – Istanbul)
  • Beyaz İşaretler ( Silence Teatro – İtalya) /   White Signs (White Signs) Silence Teatro – Italy
  • El Tiempo Perdido (kayıp zaman) Teatropulus – Birleşik Krallık /   El Tiempo Perdido” (lost time)
  • “Teatropulus – United Kingdom
  • Butterfly Kelebek Kunos CiercusTheater – İsviçre /   Butterfly Kunos Ciercus Theater – Switzerland
  • Kaş Kaştanka Tiyatro Tak – Rusya / Kaştanka Theater Tak – Russia
  • Bitkilerin Faydaları, Abdurrahman Çelebinin Kızı Şey /The Benefits of Plants Abdurrahman Çelebinin Kızı
  • Well Kemal Atangur Shadow Theater – Tokat Fikonun Kulübesi- Kara Kedi Sanatı –
  • Eskişehir Fikonun Kulübesi Black Cat Art – Eskisehir Puppet State Opera and Ballet – Mersin / Puppet State Opera and Ballet –
  • Mersin Zalım Mahmut” Devlet Tiyatrosu – İstanbul Zalım Mahmut State Theater – Istanbul / Zalım Mahmut- Devlet Tiyatrosu – İstanbul  

01-08 KASIM 2013 / 01-08 NOVEMBER 2013

  • Çınar Dede, Karagöz’ün Deniz Rüyası Salıncak (Cengiz Samsun Gölge Tiyatrosu) /Çınar Dede, Sea Dream of Karagöz, Salıncak (Cengiz Samsun Gölge Theater)
  • “Henry ve Arkadaşları (Almanya – Cabaret Pupala) / Henry and Friends (Germany – Cabaret Pupala)
  • La Chrysalide (Fransa – La Belle Zanka) / La Chrysalide (France – La Belle Zanka)
  • Üç Prens (Ankara Devlet Tiyatrosu) /   Three Prince (Ankara State Theater)
  • Panta Rhei II (Hollanda – ‘Magisch Theaterje) / Panta Rhei II (Netherlands – ‘t Magisch Theaterje)
  • Neşeli Romanlar (Gürcistan – Tiflis Devlet Üniversitesi Skhveni Tiyatrosu) /   Cheerful Novels (Georgia – Tbilisi State University Skhveni Theater)
  • Bremen Mızıkacılar (Mersin Devlet Opera ve Balesi) /   Bremen Mızıkacılar (Mersin State Opera and Ballet)
  • Musahipzade İle Temaşa (Boğaziçi Gösteri Sanatları Grubu) / Musahipzade İle Temaşa (Bogazici Demonstration Arts Group)

06-13 ARALIK   2014 / 06-13 DECEMBER   2014

  • Yazıcı, Caz, Karagöz Delirdi (Sahne Sanatları Karagöz ve Kukla Evi) / Printer, Jazz, Karagöz Delirdi (Performing Arts Karagöz and Puppet House)
  • Leylekler (Mardin Dara’dan Elde Edilen Bir Hikaye-Gölge Oyunu / Storks (A Story-Shadow Game Derived from Mardin Dara)
  • Carmen Funebre (Polonya TBP Teatr Biuro Podrozy / Carmen Funebre (Poland
  • TBP Teatr Biuro Podrozy)
  • Küçük Kara Balık (İstanbul Devlet Tiyatrosu / Little Black Fish (Istanbul State Theater)
  • Hastalık Hastaları (Mardin Fen Lisesi) / Disease Patient (Mardin Science High School)
  • Geçiş (Mardin Geçiş Şirketi) / Transition (Mardin Transition Company)
  • Sonbaharda Hazine (Mersin Devlet Opera ve Balesi) / Treasury in the Fall (Mersin State Opera and Ballet)
  • Shakespeare’in Tüm Eserleri Işık Kısaltılmıştır (Tiyatro keyfi) / All Works of Shakespeare are Light Abbreviated (Theater pleasure)

03-08 KASIM 2015 / 03-08 NOVEMBER 2015

  • Canını En Çok Ne yakar?(Kuzey Kıbrıs – Lefkoşa Belediye Tiyatrosu) / His Life Burns the Most? (North Cyprus -Nicosia Municipal Theater)
  • Lorca’nın Acıklı Güldürüsü (Türkiye – İstanbul Boğazı Sahne Sanatları Topluluğu) / Lorca’s Pathetic comedy (Turkey – Istanbul Bosphorus Performing Arts Society)
  • La Cristalite (Fransa’da La Bella Zanka) / La Cristalite (La Bella Zanka in France)
  • Kurbağa Prens (Van Devlet Tiyatrosu) / Frog Prince (Van State Theater)
  • Şifalı Bitkiler, Turist, Abdurrahman Çelebinin Kızı (Türkiye – Tokat Kemal Atangür) Gölge Tiyatrosu)   /   Medicinal Herbs, Tourist,
  • Abdurrahman Çelebinin Kızı (Turkey / Tokat Kemal Atangür Shadow Theater)
  • Yad (Türkiye – Mardin Geçiş Şirketi) / Yad (Turkey / Mardin Transition Company)
  • Şahmaran (Polonya – ARTJUNCTION Foundation / Türkiye-DRASED Tiyatro ŞahMerdin) / Şahmaran (Poland – ARTJUNCTION Foundation / Turkey- DRASED Theater ŞahMerdin)

03-08 KASIM 2018 /   03-08 NOVEMBER 2018

  • Vezvezi ve Girmızi” (İran / Tebriz Mıca Sanat Grubu) /   Vezvezi And Girmızi” ( Iran/Tabriz Mıca Art Group)
  • Şatonun Altında( Fiziksel Tiyatro Araştırmaları)Türkiye-İstanbul / Under the castle
  • TUrkey / İstanbul- Physical Theatre Research
  • Kırmızı Erik Çekirdeği (Türkiye / İzmir Tarla Faresi Tiyatrosu) / Red
  • Plum Stone TUrkey / İzmir Field Mouse Theatre
  • Doğaçlama Tiyatrosu” (Tiyatro Sporu) / Çalıştay Türkiye / Tunceli Munzur Üniversitesi – Güzel Sanatlar Fakültesi.
  • / Improvisation Theatre “(Theatre Sport) / Workshop
  • Turkey/Tunceli Munzur Unıversıty -Faculty Of